ԱՄՆ նախագահի բանագնացն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի խնդրին
השליח של נשיא ארה”ב נוגע בנושא ארמניה-אזרבייג’ן
ԱՄՆ նախագահի բանագնաց Սթիվ Ուիտկոֆը լրագրող Թակեր Կարլսոնի հետ հարցազրույցում անդրադարձել է Ուկրաինային և Մերձավոր Արևելքին, խոսել այդ տարածաշրջաններում հակամարտությունները դադարեցնելու՝ Վաշինգտոնի ջանքերից:
Ուիտկոֆի խոսքով՝ Միացյալ Նահանգների միջնորդական դերն իմաստ կունենա, միայն եթե ամերիկյան կողմը վստահ լինի, որ կարող է որոշակի ազդեցություն ունենալ:
«Ինչո՞ւ ժամանակ վատնենք՝ ասելով, որ կարող ենք խնդիրը երկխոսության միջոցով լուծել, իսկ հետո չհաջողենք: Այս հաշվարկները վերաբերում են ոչ միայն Իրանին, Ռուսաստանին ու Ուկրաինային, այլև Ադրբեջանին և Հայաստանին»,- հավելել է ԱՄՆ նախագահի բանագնացը։
ԿԸՀ անդամը՝ արձանագրված խնդիրների մասին
Առավոտից շրջում ենք տեղամասերում, նաև լինում են զանգեր՝ խորհրդատվական բնույթի: Այդ մասին «Լուրերի» թղթակցին ասաց ԿԸՀ անդամ Ժիրայր Կարապետյանը: «Խնդիր է եղել հեռարձակման հետ կապված.
Ավագանու բոլոր անդամները դատապարտված են համագործակցել. Բարսեղյան
Ավագանու բոլոր այն անդամները, որոնք նստած են լինելու ավագանու նիստերի դահլիճում, դատապարտված են համագործակցել: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Լևոն Բարսեղյանը («Եվրադաշինք»):