Արդյունավետ քննարկում ունեցա Ֆինլանդիայի նախագահի հետ. Փաշինյան
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբի հետ:   «Արդյունավետ քննարկում ունեցա Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբի հետ»,-
Ինչ փոփոխություններ են կրել Սիրիայի հայկական կրթօջախների ծրագրերը
Սիրիայում իշխանափոխությունից հետո վերականգնվել է կրթական հաստատությունների բնականոն աշխատանքը: Նոր ղեկավարության հետ գործողությունները համակարգելուց հետո հայկական կրթօջախները նույնպես սաների առաջ վերաբացել են դռները: Ինչ փոփոխություններ
Նիկոլ Փաշինյանը և Խորվաթիայի վարչապետն անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ վիզաների ազատականացման երկխոսության ընթացքին
Մյունխենում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Խորվաթիայի վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև քաղաքական ու տնտեսական համագործակցության զարգացման
Հայաստանի և Նիդերլանդների պաշտպանության նախարարները քննարկել են համագործակցության հեռանկարները
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության պաշտպանության նախարար Ռուբեն Բրեկելմանսի հետ։ Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից:   Նախարարները քննարկել
Ռուբիոն ընդգծել է Հարավային Կովկասում խաղաղության հասնելու հարցում Անկարայի և Վաշինգտոնի ջանքերը
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղարը և Թուրքիայի արտգործնախարարը:   Ամերիկյան կողմի հաղորդագրության համաձայն՝ Մարկո Ռուբիոն և Հաքան Ֆիդանն ընդգծել են սերտ գործակցության