Այսօր Հայաստանում ԵՄ առաքելության նոր մանդատի առաջին օրն է
EU Mission in Armenia starts new mandate
Հայաստանում ԵՄ առաքելության մանդատը երկարաձգվել է ևս երկու տարով: Այն գործելու է 2025 թվականի փետրվարի 20-ից մինչև 2027 թվականի փետրվարի 19-ը: Այսօր՝ նոր մանդատի գործունեության առաջին օրը, առաքելությունը գրառում է արել X-ի իր էջում:
«ԵՄ առաքելության նոր մանդատի առաջին օրը մենք հպարտ ենք հաստատել, որ առաքելությունը հավատարիմ կմնա տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը և կշարունակի պարեկությունը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի հայկական կողմում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Գործակցել ԵՄ դիտորդների հետ, դադարեցնել զրպարտչական արշավները. Եվրախորհրդարանի զեկույցները
Եվրոպան ողջունում է Հայաստանին՝ խաղաղության պայմանագիրը վերջնական տեսքի բերելու ջանքերի համար։ Եվրոպական խորհրդարանն ընդունել է Եվրամիության արտաքին, պաշտպանության և անվտանգության քաղաքականության վերաբերյալ զեկույցները: Մանրամասները՝ Դիանա
Սենատը հաստատել է Մեթ Ուիթաքերին ՆԱՏՕ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանի պաշտոնում
ԱՄՆ-ի Սենատը հաստատել է ՆԱՏՕ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանի պաշտոնում նախագահ Թրամփի ներկայացրած Մեթ Ուիթաքերի թեկնածությունը՝ պաշտպանական դաշինքին Վաշինգտոնի հանձնառության վերաբերյալ աճող մտահոգությունների շրջանում: Ուիթաքերն աշխատել է արդարադատության
Շարունակում ենք շփումը ամերիկացիների հետ տարբեր ուղիներով. Պեսկով
Կրեմլի խոսնակը մեկնաբանել է Դոնալդ Թրամփի խոսքը, որ Վաշինգտոնը կարող է լրացուցիչ մաքսատուրքեր սահմանել ռուսական նավթի համար, եթե Մոսկվան խանգարի ռուս-ուկրաինական կարգավորմանը: Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել