Հայաստանը պատրաստ է համաձայնեցված տեքստով համաձայնագրի ստորագրմանը. Միրզոյան
ארמניה מוכנה לחתום על הסכם עם טקסט מוסכם: מירזויאן
Հայաստանի և Բրազիլիայի ԱԳ նախարարները քննարկումը շարունակել են ընդլայնված կազմով՝ երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ։ Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Արարատ Միրզոյանը և Մաուրո Վիեյրան հանգամանալից քննարկել են երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը, քաղաքական երկխոսության խորացմանն ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը միտված բոլոր հարցերն ու նախաձեռնությունները:
Հայաստանի և Բրազիլիայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել համագործակցության ընդլայնման կոնկրետ հնարավորությունների շուրջ այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են տնտեսությունը, առևտուրը, կրթությունը, նորարարությունները, բարձր տեխնոլոգիաներն ու էներգետիկան: Երկուստեք ընդգծվել է ներդրումների և գործարար կապերի խթանման ուղղությամբ լրացուցիչ համատեղ ջանքերի գործադրման հարցում մեծ պատրաստակամությունը: Նախանշվել են առաջիկա անելիքները՝ երկու երկրների համապատասխան գերատեսչությունների և գործակալությունների մասնակցությամբ:
Նախարարները մտքեր են փոխանակել միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ՝ անդրադարձ կատարելով տարբեր հարթակներում արդեն իսկ ձևավորված ակտիվ փոխգործակցության հարցերի:
Տարածաշրջանային թեմաների համատեքստում նախարար Միրզոյանը մանրամասն ներկայացրել է Հարավային Կովկասում խաղաղության կառուցման ՀՀ տեսլականը, այդ նպատակով գործադրված ջանքերը, այդ թվում՝ խաղաղության պայմանագրի նախագծի մշակման, համաձայնեցման ուղղությամբ: Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստ է համաձայնեցված տեքստով համաձայնագրի ստորագրմանը, ինչը լավ հիմք կարող է հանդիսանալ տարածաշրջանում կայունության և համապարփակ խաղաղության համար:
Հանդիպման արդյունքներով նախարարները հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով:
Քաղաքացու ընտրությունը մեզ համար օրենք է․ Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքացին ազատորեն ընտրություն կատարելու հնարավորություն ունի։ Ֆեյսբուքյան էջում նման գրառում է արել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Քաղաքացու ընտրությունը մեզ համար օրենք է։ Շնորհավորում
56 տեղամասի տվյալներով՝ Գյումրի համայնքում առաջատարը ՔՊ կուսակցությունն է՝ 10 636, հաջորդում է Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը՝ 5 629
ԿԸՀ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք՝ քվեաթերթիկների հաշվարկն ընթացքի մեջ է:  Այս պահի դրությամբ ամփոփվել է 56 ընտրական տեղամաս 82-ից։ Այսպիսով, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն — 10
Գյումրու 36 տեղամասերում ընտրության արդյունքների նախնական պատկերը՝ ըստ ԿԸՀ-ի տվյալների
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն իր պաշտոնական կայքում ամփոփել է Գյումրու 82 ընտրական տեղամասերից 36-ի նախնական արդյունքները: Պատկերն այսպիսին է. «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն — 6 438,