Հեղինակ՝ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԱՂԱՎՆԻ ԱԼԵՔՍԱՆԴՐԻ ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության Ինստիտուտ Նախակոմունիստական Չինաստանը Ասիայում միակ պետությունն էր, որը դեմ չքվեարկեց Իսրայելի պետության ստեղծման վերաբերյալ ՄԱԿ-ի ԳԱ-ի 1947թ. պատմական
משרד החוץ הפולני מקווה שהסכם השלום ייחתם בקרוב
Լեհաստանի ԱԳՆ-ն հուսով է՝ խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի
Լեհաստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի շուրջ համաձայնությունը և հուսով է, որ այն արագ կստորագրվի։ Այս մասին նշված է Լեհաստանի ԱԳՆ
Իտալիան ողջունում է խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտը․ ԱԳՆ
Իտալիան ողջունում է խաղաղության համաձայնագրի նախագծի շուրջ բանակցությունների ավարտի մասին հայտարարությունը։ Այս մասին նշված է Իտալիայի ԱԳՆ X-ի միկրոբլոգում։ «Իտալիայի կառավարությունը կշարունակի աջակցել կարգավորման գործընթացին՝
Հունաստանի ԱԳՆ X-ի միկրոբլոգում հետևյալ գրառումն է արված․ «Ողջունում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի հայտարարությունները «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման պայմանագրի» շուրջ բանակցությունների եզրափակման վերաբերյալ։ Պայմանագրի
Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեն ողջունել է Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման համաձայնագրի նախագծի շուրջ  բանակցությունների ավարտի վերաբերյալ Հայաստանի ու Ադրբեջանի հայտարարությունները: «2001 թվականին
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտին արձագանքել է Բրազիլիայի արտգործնախարարությունը: «Բրազիլիայի կառավարությունը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի կառավարությունների հայտարարությունը՝ համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների